دسامبر 24, 2019

طراحی دکوراسیون آرایشگاه بانوان

اگر می خواهید یک سالن زیبایی افتتاح کنید یا مایل هستید دکوراسیون داخلی آرایشگاه خود را تغییر دهید، پیشنهاد می کنم کمی اطلاعات خود را در این رابطه افزایش داده و سپس اقدام کنید. اصول طراحی آرایشگاه به شما کمک می کنند سالن خود را به بهترین شکل در آورید. با رعایت این اصول، دکوراسیون آرایشگاه شما هم کاربردی و هم زیبا خواهد بود. برای آشنایی با این اصول و تصاویری که برایتان گلچین کرده ایم، همراه مرسانا هوم  باشید.

اصول کلی طراحی داخلی آرایشگاه

دکوراسیون آرایشگاه های زنانه به دو قسمت اصلی تقسیم می شود. این دو قسمت، بخش منشی و بخش انجام خدمات آرایشی و زیبایی هستند. مطمئنا شما دوست دارید با یک طراحی ایده آل، مشتری های بیش تری را به آرایشگاه خود جذب کنید. با خلق یک فضای کاربردی، زیبا و راحت می توانید به این هدف دست پیدا کنید.

به کار بردن دکور MDF و اجرای کناف می تواند در ایجاد یک فضای لوکس در آرایشگاه شما موثر باشد. نورپردازی درست نیز در کنار این که روشنایی مورد نیاز فضا را برای انجام خدمات تامین می کند، روی زیبایی آرایشگاه نیز تاثیرگذار است. شما باید قسمت مربوط به منشی و صندوق آرایشگاه را با یک دیزاین متفاوت از دیگر بخش ها جدا کنید. بخش مهم فضا که همان بخش انجام خدمات است، خود ممکن است شامل چند بخش باشد. معمولا در دکوراسیون آرایشگاه ها از صندلی های چرخان و آینه هایی در سایزهای متوسط و قدی استفاده می شود. مسلما برای هر خدماتی به صندلی به خصوصی نیاز است.

خوب است پیش از طراحی داخلی آرایشگاه خود، یک سبک برای آن در نظر بگیرید. سبک های کلاسیک و مدرن، مرسوم ترین سبک ها هستند. اگر می خواهید آرایشگاهی مدرن داشته باشید، باید دکوراسیون را ساده طراحی کنید. برای دیوارها از دیوارپوش های چوبی یا کاغذ دیواری های ساده استفاده کنید. کفپوش ها را با سنگ یا لمینت پوشش دهید. نورپردازی را بهتر است به صورت مخفی انجام دهید یا از هالوژن استفاده نمایید. برای سبک کلاسیک باید از کاغذ دیواری طرح دار، گچبری و لوستر استفاده کنید.

بیش تر آرایشگاه ها در فضای خود قسمت های متعددی مثل فضای خدمات ناخن، بخش اپیلاسیون، اتاق آرایش عروس و فضای شستشو و خدمات مو دارند. طبیعتا اگر فضاهای دیگری نیز در آرایشگاه خود نیاز دارید، بهتر است آن ها را از دیگر بخش ها جدا کنید.

برای دکوراسیون آرایشگاه از آینه های باکیفیت استفاده کنید. آینه های مورد استفاده، نباید موج داشته باشند. میز کنسول آرایشگاه باید طبق دکوراسیون آن طراحی و ساخته شود. نورپردازی بخش هایی که مشتری در آن ها خدمات دریافت می کند، باید مناسب باشد و فضا تاریک نباشد. صندلی ها باید برقی و با دوام باشند. تهویه مناسب هوا نیز باید مد نظر قرار گیرد.

 

اصول بهداشتی آرایشگاه

رعایت اصول و ضوابط بهداشتی نیز در آرایشگاه ها اهمیت زیادی دارد. توجه به این اصول، در کنار به همراه داشتن رضایت مشتری های شما، یک دستورالعمل است. بازرسان، هر چند وقت یک بار از آرایشگاه شما بازرسی کرده و روی رعایت این ضوابط نظارت می کنند. بنابراین بهتر است اصول بهداشتی را نیز در طراحی داخلی منظور کنید.

پیام بگذارید

ایمیل شما با ما امن است